Wybór soczewek kontaktowych

Niewiele rzeczy bardziej wpływa na jakość naszego życia niż oczy. Dlatego nigdy nie powinniśmy narażać ich na ryzyko. Jeśli nosimy soczewki kontaktowe to właściwa ich pielęgnacja i regularna wymiana na nowe są czynnikami decydującymi o tym, czy nasze oczy będą zdrowe. Aby nie narażać oczu na ryzyko, ważne jest aby soczewki zostały właściwie dobrane przez specjalistę. Lekarz, specjalista zatroszczy się o to abyśmy nosili najlepsze soczewki dla naszych oczu i najbardziej odpowiadające trybowi życia jaki prowadzimy.

Aby soczewki kontaktowe służyły jak najlepiej musimy o nie dbać i ściśle przestrzegać otrzymanych od specjalisty zaleceń dotyczących ich pielęgnacji.

Nie wszystkie soczewki kontaktowe są takie same. O tym ,które są najwłaściwsze dla danej osoby decyduje cały szereg czynników . Należą do nich wiek, tryb życia oraz wada wzroku. Tylko specjalista może nam powiedzieć które z dostępnych na rynku soczewek najlepiej zaspokoją nasze indywidualne potrzeby.

Szeroki wybór soczewek kontaktowych otwiera ciekawe możliwości dla osób, które je noszą. Większość aktualnie dostępnych na rynku soczewek kontaktowych zaleca się do noszenia w trybie częstej wymiany. Soczewki te zapewniają nie tylko optymalizację jakości widzenia lecz również zachowanie doskonale zdrowych oczu.

Soczewki kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie dziennym nosi się tylko w ciągu dnia, a zdejmuje się przed pójściem spać. Po upływie określonego czasu wyrzuca się je i zastępuje nową parą. Niektóre soczewki wyrzuca się codziennie, a inne po upływie tygodnia, dwóch lub po dłuższym okresie czasu. Jeżeli soczewki nosimy w trybie dziennym i dłużej niż jeden dzień to przed ponownym ich założeniem musimy je wyczyścić i zdezynfekować. Jeśli nie chcemy codziennie czyścic swoich soczewek to idealnym rozwiązaniem mogą być jednodniowe soczewki kontaktowe. Po całodziennym noszeniu wyrzucamy je do kosza, a następnego dnia zakładamy nową parę.

BADANIE WZROKU

Wasze spojrzenie nie jest kryształowo czyste? U nas możecie sprawdzić jakość widzenia. W każdym z naszych salonów możecie Państwo bezpłatnie dokonać badania wzroku.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ