Masz zniżkę z NFZ nie musisz płacić za szkła!

Pomimo iż pomocą wzrokową są okulary korekcyjne, przedmiotem refundacji – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia – objęte są szkła korekcyjne (soczewki okularowe). Fakt ten sprawia, iż zarówno wcześniej kasy chorych, jak i obecnie NFZ odnosi wartość refundacji – 70% dla osób powyżej 18 roku życia oraz 100 % dla dzieci – do ceny hurtowej najtańszych na rynku mineralnych szkieł okularowych, całkowicie pomijając wartość pracy optyka, w wyniku której z półproduktu jakim są szkła po odpowiednim ich obrobieniu i montażu, uwzględniając indywidualne parametry i potrzeby użytkownika, powstają okulary korekcyjne. Efektem pominięcia wartości pracy niezbędnej dla indywidualnego wykonania okularów korekcyjnych jest ustalenie limitów cenowych refundacji na poziomie dalece odbiegającym od faktycznej wartości okularów, a nawet wartości obrobionych szkieł okularowych, które nabywają klienci zakładów optycznych.

Limit cenowy szkieł ustalony został na poziomie 35zł dla osoby dorosłej a w przypadku dziecka jest to 50zł. Jedynie przy zdecydowanie rzadziej występujących szkłach wyższych mocy refundacja przybiera wyższe wartości . Te kwoty dalece odbiegają od rzeczywistych cen okularów korekcyjnych. Większość ubezpieczonych osób, poznając zazwyczaj dopiero w zakładach optycznych faktyczne wartości refundacji, reaguje zdziwieniem przechodzącym w irytację i rozgoryczenie. Dla uzyskania potwierdzenia prawa do tejże refundacji osoby ubezpieczone po wizycie u lekarza okulisty muszą odwiedzić punkty ewidencyjne NFZ w celu potwierdzenia prawa do refundacji . Część osób uprzedzonych przez lekarza okulistę o wysokości refundacji rezygnuje z potwierdzenia recept, bowiem koszt przejazdu przez miasto lub dojazdu do najbliższego większego miasta, gdzie znajduje się punkt ewidencyjny bywa zauważalnie wyższy od wartości refundacji.

Po podbiciu recepty udajemy się do salonu optycznego w celu wyrobienia okularków. Jednak nie wszyscy optycy mają podpisana umowę z funduszem i nie wszędzie możemy uzyskać zniżkę z NFZ. Warto jednak znaleźć optyka z podpisaną umową z NFZ; tylko najlepsze salony optyczne mogły spełnić wymagania stawiane przez NFZ.

Mamy już odpowiedni salon optyczny teraz wybór szkieł okularowych. W dzisiejszej ofercie salonów optycznych znajduje się wiele typów i rodzajów soczewek okularowych. Wybór ich zależy od wady wzroku pacjenta i przeznaczenia zamawianych okularów. Szkła okularowe różnią się między sobą rodzajem materiału z jakiego są wykonane, oraz przeznaczeniem, a co za tym idzie – wyglądem. Soczewki okularowe mogą być mineralne (szklane) oraz organiczne (plastikowe). Soczewka mineralna jest bardzo trwała. Szkło gwarantuje dobre widzenie dzięki wysokiej przepuszczalności światła i odporność na zarysowania. Soczewki organiczne (plastikowe) zrobione z tworzywa sztucznego, są lekkie i nietłukące. W porównaniu z soczewkami szklanymi są mniej odporne na zarysowania. Ze względu na lekkość polecane są dzieciom i osobom o wysokich wadach wzroku.

Aby zachęcić klientów do skorzystania ze zniżki proponowanej przez NFZ w naszych salonach przygotowaliśmy promocję dla osób z recepta okularową z prawem do refundacji. Promocja ta obejmuje okulary korekcyjne z soczewkami mineralnymi (szklanymi).

Jednocześnie nasi klienci mają gwarancję, że okulary korekcyjne wyrabiane w naszych salonach są wykonane na najwyższej klasie sprzętu optycznego. Aby sprostać wymaganiom klientów zakupiliśmy sprzęt najnowszej generacji co zapewnia bardzo dobra jakość naszych usług.

Zgodnie z zasadami naszej firmy staramy się zaspokoić naszych klientów w zakresie jakości, mody oraz możliwości finansowych.

BADANIE WZROKU

Wasze spojrzenie nie jest kryształowo czyste? U nas możecie sprawdzić jakość widzenia. W każdym z naszych salonów możecie Państwo bezpłatnie dokonać badania wzroku.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ