JEŚLI MASZ 40 LAT LUB WIĘCEJ ZWRÓĆ UWAGĘ…

U większości osób, średnio po 40 roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Jest to związane z fizjologicznym, naturalnym procesem starzenia się oczu. Niezbędne wtedy staje się korzystanie z okularów do czytania. Okulary do czytania są niezbędne do wykonywania wszystkich czynności, w czasie których wzrok skupia się na przedmiotach znajdujących się w bliskiej odległości od oczu. Przedmioty te są wówczas widziane wyraźnie, ostro. Niestety, przy przenoszeniu wzroku na przedmioty w większej odległości od oczu, okulary do czytania przestają być przydatne – nie zapewniają dobrego, wyraźnego widzenia obiektów położonych daleko i w odległościach pośrednich. Wówczas trzeba je zdjąć i najczęściej zmienić na inne – o innej mocy korekcyjnej. W ten sposób konieczne staje się korzystanie z dwóch par okularów, a co gorsza ciągłe ich zmienianie i pamiętanie o każdej z nich. Nie jest to sytuacja komfortowa, sprawia wiele kłopotów i nie zapewnia oczom wygodnego funkcjonowania. Rozwiązaniem tych problemów są OKULARY Z SOCZEWKAMI PROGRESYWNYMI. Soczewka progresywna to taka soczewka okularowa, w której moc korekcyjna zmienia się płynnie w zależności od tego z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie dali. Przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu – wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje ostre widzenie bliży. Przy patrzeniu na obiekty średnio oddalone od oczu – wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (tzw. kanał progresji). Obszar ten zapewnia prawidłowe widzenie na odległości pośrednie. Soczewki progresywne mają różne konstrukcje uwzględniające różne potrzeby użytkowników okularów.

Decydując się na zakup okularów progresywnych, z pewnością ważnym kryterium jest ich cena. Pozorna oszczędność może okazać się nieodwracalnym błędem. Najdroższym elementem takich okularów są soczewki ale oszczędzając na nich tracimy komfort codziennego funkcjonowania a wydane pieniądze, choć dużo mniejsze niż przy nowoczesnych soczewkach zostały jednak zmarnowane gdyż towar nie spełnia oczekiwań a zamierzenia dotyczące ostrego widzenia na każdą odległość najczęściej kończą w szufladzie biurka, spokojnie spoczywając w etui na okulary. Wśród klientów pojawiają się zapytania „czy będę mógł się przyzwyczaić, czy nauczę się w tym chodzić ???”. Opowieści te mają swoją genezę sprzed przynajmniej 10 lat i dziś można je uznać za legendę z przeszłości. Klasyczne soczewki progresywne są dostępne na rynku do dziś. Ich konstrukcja nie została zmieniona od lat. Użytkowanie soczewek progresywnych wymaga nieco cierpliwości jednak cierpliwość jest wynagradzana wysokim komfortem widzenia. Nowoczesne okulary progresywne dzięki rozwojowi techniki tworzone są metodą obróbki cyfrowej, która zapewnia maksimum dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Obszary widzenia zostały poszerzone poprzez umieszczenie korekcji na wewnętrznej stronie soczewki. Dzięki przesunięciu mocy bliżej oka zostały zlikwidowane zniekształcenia obrazu typowe dla klasycznych soczewek progresywnych. W naszych salonach oferujemy lekkie i bezpieczne w użytkowaniu soczewki wykonane z najnowszych materiałów, w najbardziej zaawansowanych technologiach, bezbarwne, barwione i fotochromowe. Soczewki te projektowane są z uwzględnieniem parametrów wybranej przez klienta oprawy oraz sposobu, w jaki będzie nosił okulary. Klienci naszych salonów otrzymują soczewki wyprodukowane specjalnie dla nich! Mamy także możliwość wykonania soczewek progresywnych z materiału wysokoindeksowego, który szczególnie przy dużych mocach soczewek pozwala na wykonanie lekkich i estetycznych okularów.

BADANIE WZROKU

Wasze spojrzenie nie jest kryształowo czyste? U nas możecie sprawdzić jakość widzenia. W każdym z naszych salonów możecie Państwo bezpłatnie dokonać badania wzroku.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ