Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary muszą być dopasowane nie tylko jeśli chodzi o parametry soczewek, ale także kształt i styl oprawek. Wybierając kształt okularów powinniśmy kierować się przede wszystkim owalem naszej twarzy. Doradzamy, jak wybrać okulary, które podkreślą naszą urodę.

Kwadratowe okulary wydłużają okrągłą twarz

Jeśli Twoja buzia jest okrągła i regularna, najlepiej jeśli postawisz na stosunkowo duże, kwadratowe okulary. Po ich założeniu, Twoja twarz wyda się optycznie szczuplejsza i nieco dłuższa. Ważne jest też, żeby okulary nie miały za małych szkiełek.

Kocie okulary dla drobnej, trójkątnej twarzy

Osobom z drobną i trójkątną twarzą dobrze pasują okulary szerokie. Tak zwane kocie okulary to idealna propozycja dla Pań, które chcą zachować odpowiednie proporcje pomiędzy obszernym czołem a wąskim podbródkiem. Ten typ okularów jest także ponadczasowy i pasuje do niemal każdej stylizacji.

Wąskie okulary do szerokiej twarzy

Osoby z pociągłą, prostokątną twarzą powinny dobierać oprawki do okularów zachowując odpowiednie proporcje. Absolutnie niedopuszczalne są okulary zbyt szerokie, ponieważ poszerzają optycznie twarz, zaburzając jej proporcje. Dobrym rozwiązaniem są w tej sytuacji oprawki o owalnym kształcie.

Twarzy regularnej i owalnej dobrze we wszystkim

Jeśli Twoja twarz jest klasycznie owalna, masz szczęście. Będziesz dobrze wyglądać praktycznie w każdym rodzaju okularów. Możesz nosić okulary z szerokimi oprawkami, z wąskimi albo całkiem bez oprawek. Najlepiej zrobisz jeśli przymierzysz różne modele i wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Do twarzy diamentowej pasują okulary owalne lub kwadratowe

Ci, którzy mają twarz przypominającą diament, najlepiej zrobią wybierając okulary kwadratowe albo owalne. Lepiej, aby unikać modeli z ostrymi kątami, bo twarz może w nich wyglądać na zbyt szpiczastą. Postaraj się też, aby szerokość okularów nie przekroczyła rozstawu kości policzkowych. Nie musisz się za to martwić się o wzór i kolor oprawek, bo tu masz pełną dowolność. Możesz wybrać nawet te najbardziej zwariowane wzory oprawek.

BADANIE WZROKU

Wasze spojrzenie nie jest kryształowo czyste? U nas możecie sprawdzić jakość widzenia. W każdym z naszych salonów możecie Państwo bezpłatnie dokonać badania wzroku.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ