CHROŃ WZROK NOSZĄC SOCZEWKI KONTAKOWE ZGODNIE Z ZALECENIAMI

Konieczność regularnej wymiany soczewek na nowe to nie tylko wspaniałe uczucie świeżości jakie towarzyszy założeniu nowej pary soczewek. Ma to również wpływ na zdrowie oczu. Może wydawać się nielogiczne wyrzucenie soczewek gdy widzenie jest wciąż dobre. Jednakże problemy z oczami we wczesnych stadiach często nie dają objawów. Noszenie tych samych soczewek przez długi okres może prowadzić do odkładania się na nich osadów, które mogą powodować podrażnienie oczu i (lub) pogorszenie widzenia. Zatem aby uniknąć powikłań powinniśmy wymienić soczewki na nowe. Przestrzeganie zaleconego przez specjalistę okresu wymiany zapobiega problemowi w przyszłości. Zapiszmy sobie datę wymiany w kalendarzu, jeżeli używamy elektronicznego organizera zaprogramujmy go tak, aby w odpowiednim dniu przypomniał o wymianie soczewek. W razie wątpliwości co do terminu wymiany NIE RYZYKUJMY załóżmy nową parę soczewek.

Im częściej wymieniamy soczewki na nowe tym jest to zdrowsze dla naszych oczu!

Soczewki kontaktowe przeznaczone do noszenia w trybie dziennym należy zdejmować na noc. Spanie w tych soczewkach może pozbawić oczy tlenu i zmniejszać ich zdolność zwalczania infekcji.

Umycie rąk zawsze powinno poprzedzać wszelkie czynności wymagające dotykania soczewek( zakładanie, zdejmowanie, czyszczenie), inaczej wszystko co znajduje się na naszych rekach łącznie z bakteriami i innymi drobnoustrojami przejdzie na soczewkę. Od mydła w kostkach lepsze jest mydło w płynie przeciwbakteryjne, nieperfumowane- trudniej ulega zanieczyszczeniu. Ręce należy wycierać ręcznikiem nie pozostawiającym pyłków, aby te nie przylegały do soczewek.

BADANIE WZROKU

Wasze spojrzenie nie jest kryształowo czyste? U nas możecie sprawdzić jakość widzenia. W każdym z naszych salonów możecie Państwo bezpłatnie dokonać badania wzroku.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ