BADANIE OCZU TO NIE TYLKO KOREKCJA

 

Oczy ujawniają dużo więcej informacji na temat naszego stanu zdrowia niż tylko to, jaką mamy ostrość naszego wzroku. Oczy to okno, przez które specjalista może ocenić ogólny stan naszego zdrowia. Wiele zaburzeń przemiany materii wpływa na stan naczyń krwionośnych, badanie oczu ma kluczowe znaczenie we wczesnym diagnozowaniu tych schorzeń. Dlatego tak ważne są regularne kontrole , nawet jeżeli nie mamy żadnych problemów ze wzrokiem. Podczas badania specjalista będzie zwracał uwagę na objaw taki jak ból głowy. Przyczyny bólu głowy zawsze związane były z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wrażliwość na zmianę pogody. Ból Glowy zlokalizowany zwłaszcza w okolicy oczu i czoła, może być powodowany przez cały szereg schorzeń, począwszy od zapalenia zatok, nierozpoznawanej jaskry a skończywszy na zaburzeniach czynnościowych mięśni gałek ocznych, wywołujących na przykład zeza.

Podczas specjalistycznych badan specjalista może odkryć wczesne symptomy tych schorzeń. Zatem diagnostyka i szybkie podjęcie leczenia przyczyn bólu głowy są bardzo ważne.

Wykonuj codziennie proste badanie zadając sobie pytania?box_36

  1. Czy moje oczy czuja się dobrze?
  2. Czy moje oczy wyglądają dobrze?
  3. Czy widzę dobrze?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi „nie” powinieneś zgłosić się do specjalisty. Rutynowe badania jakie przeprowadza specjalista są bezbolesne w większości przypadków nieinwazyjne.

BADANIE WZROKU

Wasze spojrzenie nie jest kryształowo czyste? U nas możecie sprawdzić jakość widzenia. W każdym z naszych salonów możecie Państwo bezpłatnie dokonać badania wzroku.


UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ